Stránka - 5 - Taekwondo klub Hnúšťa

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

NOVINKY

19.11.2013 TKD Hnúšťa jednoznačne bodovala v kategórii poomsae: 4xzlato, 2xstriebro a 1xbronz!
Hnúšťanskí taekwondisti získali v celkovom hodnotení klubov 2. miesto!


V nedeľu 17.11.2013 hneď na druhý deň sa konalo 3. Kolo ligy Košice v kategórii poomsae (formy), kde opäť nemohli chýbať hnúšťanskí taekwondisti. Naši cvičenci absolvovali deň predtým (v sobotu) medzinárodnú súťaž kategória zápas ILYO CUP a museli merať opäť cestu do Košíc, kde strávili namáhavý deň, ale i napriek tomu všetci nominovaní podali vynikajúce výkony. V kategórii jednotlivcov mali svoju premiéru sestry Krajňákové, ktoré svojím vystúpením získali cenné umiestnenia nasledovne: Natália Krajňáková 3. miesto, mladšia sestra Lenka Krajňáková 2. miesto. Ďalej sa úspešne umiestnila Kornélia Dovalová, ktorá obsadila 2. miesto.  Najúspešnejšími sa v tejto kategórii stali Damien Pavel Frgolec, Ivka Kyseľová a Milan Kyseľ, ktorí sa stali vo sv. kategóriách suverénnymi víťazmi a získali 1. miesta.
Taekwondo klub Hnúšťa po prvý raz nominoval svojich adeptov aj do súťaže poomsae páry. Táto kategória je náročná nakoľko ide o súlad dvoch súťažiacich, kde musí byť zohratá dvojica v presnosti, rytme, správnosti a tvrdosti prevedenia techník. V pároch bola nominovaná súťažná dvojica „sesterské duo“ - Natália Krajňáková a Lenka Krajňáková, ktoré získali cenné 3. miesto. Druhý pár náš klub zastupovala zmiešaná dvojica Ivka Kyseľová a Damien Pavel Frgolec, ktorí svojím vystúpením zaujali nielen porotu, ale aj všetkých prítomných v športovej hale a tak naši súťažiaci dostali vysoké hodnotenie a navyše zožali obdivuhodný potlesk. Po vyhodnotení Ivka s Damienom získali bez pochýb 1. miesto, ktoré bolo naozaj zaslúžené! Všetkým šiestim taekwondistom gratulujeme k ich víťazstvám a prajeme ešte mnoho ďalších športových úspechov!

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
19.11.2013
Dovalová, Kyseľ získali zlato na medzinárodnej súťaži ILYO CUP v Košiciach!


Dňa 16.11.2013 (sobota) sa konala medzinárodná súťaž ILYO CUP v Košiciach, kde sa zúčastnilo 330 pretekárov z viac ako 10 štátov ako napr. Slovensko, Česko, Maďarsko, Srbsko, Chorvátsko, Nemecko, Poľsko, Bosna Hercegovina, Ukrajina, Taliansko, Estónsko. Súťažilo sa v kategórii zápas, kde Taekwondo klub Hnúšťa nominoval 9 cvičencov. Svoju premiéru mali M. Barto, A. Hampachel, D. P. Frgolec,  N. Krajňáková,  P. Porubiaková  a T. Paššák, ktorí bojovali  statočne, ale nepodarilo sa im prebojovať do finálových zápasov. Napriek tomu cvičenci získali  cenné skúsenosti a prvýkrát  prežili pravú atmosféru súťaže. Ďalšou adeptkou v kategórii zápas bola I. Kyseľová, ktorá  i napriek svojej bojovnosti a snahe vyhrať nakoniec podľahla technicky vyspelejšej súperke zo Srbska. Úspešnými boli skúsení taekwondisti Kornélia Dovalová a Milan Kyseľ, ktorí vo finálových zápasoch zdolali súperov z Poľska a z Chorvátska a priniesli si domov zlaté medaile.

V mene tkd klubu Hnúšťa gratulujeme víťazom, všetkým zúčastnením ďakujeme za peknú reprezentáciu a rodičom detí za pomoc na súťaži.

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
05.11.2013
OJ Taekwondo klub Tisovec mesiac poctivého trénovania!

Dňa 01.10.2013 do Tisovca na ZŠ V. Clementisa  zavítali hnúšťanskí taekwondisti, aby zahájili prvý tréning v Tisovci. Taekwondisti  krátkou ukážkou predviedli čo Taekwondo- kórejské bojové umenie v sebe ukrýva. Noví záujemcovia sledovali ukážku so zatajeným dychom, a ich tváre boli plné nadšenia a zároveň očakávania, čo ich čaká. Tréneri neváhali a hneď po ukážke zavolali všetkých záujemcov nádejných tisovských taekwondistov k sebe a začal sa prvý tréning. Odvtedy už ubehol mesiac trénovania, kde tisovskí taekwondisti zodpovedne, svedomito a hlavne poctivo trénujú pod vedením trénerov: Mgr. Maroša Oláha  (2. DAN), Mgr. Ivany Kyseľovej (1. DAN) a ich asistentky rodáčky z Tisovca Gabriely Rosiarovej (1. DAN). Cvičenci sú šikovní, rýchlo sa učia a veríme, že z nich čoskoro vyrastú nádejní reprezentanti nielen klubu, mesta Tisovec, ale i Slovenska. Touto cestou sa chceme hlavne poďakovať riaditeľovi ZŠ V. Clementisa Mgr. K. Kérymu za poskytnutie telocvične ZŠ, kde tréningy prebiehajú a p. J. Rosiarovi za pomoc pri zakladaní OJ (oddielovej jednotky) Taekwondo klub Tisovec.


_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

05.11.2013 Taekwondo klub Hnúšťa si priniesol  z Prahy striebornú medailu!

Dňa 3.11.2013 sa konala v Prahe medzinárodná súťaž Prague open  (taekwondo wtf championships 2013) v kategórii poomsae (formy). Taekwondo klub Hnúšťa reprezentovali 4 pretekári (Ivka Kyseľová, Kornélia Dovalová, Damien Pavel Frgolec a Milan Kyseľ). Na súťaži rozhodovala najmä tvrdosť - razancia prevedenia techník, taktiež rytmus, koncentrácia. V silnej konkurencii 7 dievčat, kde zlúčili kategóriu so staršími dievčatami sa Ivke Kyseľovej podarilo prebojovať do finálového kola, kde však nestačila svojou tvrdosťou na staršie súperky. Podobný priebeh mala aj Kornélia Dovalová a Milan Kyseľ.  Svoju premiéru však na tejto medzinárodnej súťaži veľmi pekne zahájil najmladší účastník našej výpravy Damien Pavel Frgolec, ktorý si vybojoval pekné 2. miesto a získal tak pre náš klub striebornú medailu. Naši taekwondisti tak získali prostredníctvom tejto súťaže nové skúsenosti a veríme, že už od dva týždne na súťaži Ilyo Cup v Košiciach (16-17.11. 2013)  predvedú opäť svoje kvality.


___________________________________________________________________________________________________________________

31.10.2013 Taekwondisti sa zmenili na „halloweenské príšery!“

Halloween (doslovný preklad: predvečer všetkých svätých) sviatok oslavovaný večer 31.10., na ktorom hlavne deti preoblečené v kostýmoch navštevujú susedov a pýtajú sladkosti. Halloween z iného hľadiska je považovaný za pohanský sviatok, ktorého pôvod siaha v starom Keltskom národe, kde Kelti vyznávali tento deň zlých duchov, hovorili, že sa chceli zapáčiť zlu a zlým duchom, nakloniť si ich na svoju stranu, aby ich nechali na pokoji. Preto sme aj my využili túto príležitosť a taekwondisti si poobliekali strašidelné masky, pomaľovali sa, aby sa priblížili k zlým duchom a možno s niektorým si zmerali i svoje sily. Dňa 30.10.2013 Taekwondo klub Hnúšťa pozval do telocvične všetkých na „halloweenský “zábavný tréning, kde nechýbali bosorky, smrťáci, múmie, čarodejnice, príšery a kostlivci. Tréning sa niesol v duchu strašidiel, kde deti utekali  pred zlým duchom, naučili sa lietať s čarodejnicou na metlách, vyskúšali si svoje reflexy so smrťákom, navzájom si zmerali svoje sily v preťahovaní lana, alebo liezli strachovým vrecom a zdolávali pavučinu a množstvo iných nástrah, ktoré pre nich tréneri pripravili. Na záver všetky „príšerky“ dostali ako odmenu diplom za odvahu, šikovnosť a pravdaže sladkú odmenu. V mene klubu ďakujeme všetkým rodičom za pomoc pri akcii, ktorým patrí pochvala za ich tvorivosť pri zhotovovaní masiek.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

prvá 1 2 3 4 5 6 7

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky