Majster MUDr.Eidi Hakimi - Taekwondo klub Hnúšťa

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

O nás
 

MUDr. Eidi Hakimi, 4. DAN
Narodil sa 21.3.1967 v Afganistane. Začal ako 8 ročný trénovať taekwondo ITF v Afganistane, v ktorom dosiahol majstrovský stupeň 1. DAN. Afganské taekwondo je známe svojou tvrdosťou, dosahuje výborné úspechy na svetových podujatiach. V roku 1985 bol vyslaný Afganskou republikou do ČSSR za účelom štúdia. Po príchode do ČSSR tu kórejské bojové umenie taekwondo nikto nepoznal. Preto začal s kamarátom zo školy trénovať karate, v ktorom dosiahol 1. kyu. V tom čase v Košiciach otvárali 2 mesačný kurz kungfu, zo zvedavosti sa zúčastnil kurzu. S trénovaním karate prestal a pokračoval v trénovaní kungfu shaolin. S kamarátom otvorili školu kungfu v Košiciach. Ďalej sa sám vzdelával v tomto umení, kde dochádzal na tréningy okrem Prahy k majstrovi Romanovi Hladíkovi aj do Olomouca.
Mladý Eidi Hakimi stále cítil, že to nie je správna cesta, ktorou by sa chcel uberať. Chcel založiť školu taekwondo. Po ukončení štúdia medicíny v roku 1993, nastúpil pracovať v nemocnici v Rožňave. O rok neskôr zakladá klub Taekwondo Hakimi v Rožnave. V tom čase zakladali jeho známi taekwondo kluby ITF v Bratislave, ale Eidi Hakimi sa spojil s p. Zdenkom Krajčovičom 5. DAN, ktorý pod vedením veľmajstra Soo - Nam Parka 9. DAN založil Slovenskú asociáciu taekwondo WTF. Spoločne pod vedením veľmajstra Parka a iných majstrov pokračovali v trénovaní a rozširovaní taekwondo WTF.
Eidi Hakimi bol prvým, kto začal šíriť taekwondo WTF po východnom a strednom Slovensku. Po založení taekwondo klubu v Rožňave založil ďalšie kluby v Košiciach, v Rimavskej Sobote, v Hnúšti a v Lučenci.
V súčasnosti majster MUDr. Eidi Hakimi žije v českej republike, s ktorým sme stále v kontakte.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky