Kornélia Dovalová vybojovala titul majsterky Českej republiky na Czech Open v Kolíne! 19.4.15 - Taekwondo klub Hnúšťa

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

Kontakt > clanky

V nedeľu 19.04.2015 sa konala v českom Kolíne medzinárodná súťaž Kolín Cup 2015 (pre žiacke stupne) a Czech Open 2015 (pre vyššie stupne) v predvádzaní technických zostáv poomsae. Súťaž bola zastúpená vysokým počtom pretekárov takmer 240 súťažiacich, ktorej sa okrem domácich Čechov zúčastnili i pretekári z Írska, Poľska a Slovenska. Taekwondo klub Hnúšťa i napriek silnej konkurencii získalo cenné zlato v kategórii juniori o ktoré sa zaslúžila Kornélia Dovalová, ktorá predviedla výborný výkon a získala titul majsterky Českej republiky v poomsae. Ivka Kyseľová i keď získala najvyšší počet bodov od rozhodcov za estetické prevedenie, ale po sčítaní celkového počtu bodov ju od zisku bronzovej medaily delila jedna desatina bodu a získala tak 4. miesto z celkového počtu 12 súťažiacich. Našim tretím súťažiacim bol Milan Kyseľ, ktorý sa v stále zlepšujúcej konkurencii chlapcov umiestnil na peknom 4. mieste. Petra Porubiaková kvôli zdravotným problémom na súťaž nenastúpila.
V mene TKD klubu Hnúšťa ďakujeme I. Oláhovej a M. Müllerovi za poskytnuté ubytovanie a pohostenie u nich doma čím nám zmiernili náklady na súťaž, ďalej pekárni MIVEPek
M. Juhás Hnúšťa za  chutné pekárenské výrobky.