Hlavná ponuka:

Kontakt > clanky

15.05.2015 Taekwondo klub Hnúšťa získal na  Cassovii Open 2015 v Košiciach
6 x zlato, 5 x striebro a 4 x bronz!

Taekwondo klub Hnúšťa dňa 9.5.2015 v počte 9 pretekárov opäť reprezentovali naše mesto na medzinárodnej súťaži v Košiciach CASSOVIA OPEN  2015. V počte približne 200 pretekárov zo 16 klubov a 6 štátov: (Slovensko, Poľsko, Maďarsko, Bosna a Hercegovina, Chorvátsko, Česko). Súťažilo sa v oboch disciplínach kategória zápas a poomsae, kde naši pretekári po zodpovednej príprave oboch trénerov (Mgr.I. Kyseľovej a Mgr. M. Oláh) dosiahli zodpovedajúce nasledovné cenné umiestnenia. V kategórii zápas mal svoju premiéru náš najmladší taekwondista 5- ročný Timothy Aron de Buhr, ktorému jeho bojovnosť, odvaha a veľká túžba po víťazstve priniesla víťaznú priečku 1. miesto. Ďalej v zápase obsadila  K. Dovalová 2. miesto a k víťazstvám prispeli i sesterské duá: Timka Morová 1. miesto, Tamarka Morová -3. miesto, Natália Krajňáková 1.miesto, Lenka Krajňáková 2. miesto. V kategórii poomsae „hnúšťania“ dokázali svojím  predvádzaním techník zabodovať na tých najvyšších priečkach, čo sa prejavilo napr. v jednej kategórii TKD klub Hnúšťa obsadil všetky tri priečky a získali sme všetky tri kovy (zlato, striebro, bronz) vďaka našim dievčatám: I. Kyseľová - 1.miesto, L. Krajňáková -2. miesto, P. Porubiaková- 3. miesto. Ďalšími úspešnými  v poomsae - jednotlivec boli: Tamarka Morová 2.miesto, Timka Morová -3.miesto, N. Krajňáková -2. miesto, K. Dovalová -2.miesto a M. Kyseľ 1.miesto. V kategórii páry sme mali nasadené dve dvojice sestry Morové  - 3. miesto a I. Kyseľovú  s P. Porubiakovou - 1. miesto,  ktoré získali spomedzi počtu 7 dvojíc krásne umiestnenia, čím prispeli do medailovej zbierky TKD klubu Hnúšťa.
Celková bilancia: 6 x zlato, 5 x striebro, 4 x bronz. V mene klubu ďakujeme všetkým súťažiacim, že opäť zviditeľnili naše malé mestečko Hnúšťu svojimi výbornými výkonmi a ďalej pekárni MIVEPek- M. Juhás za občerstvenie na súťaži v podobe pekárenských výrobkov a mestu Hnúšťa, ktoré nás finančne podporuje.